
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.94 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Self Resonant Frequency | 65 MHz |
| Type | Multilayer |
| Current Rating | 30 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ω |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04243
Ext.Price$0.04243
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04243 | $0.04243 |
| 10 | $0.03808 | $0.38080 |
| 50 | $0.03418 | $1.70900 |
| 100 | $0.03057 | $3.05700 |
| 500 | $0.02735 | $13.67500 |
| 1000 | $0.02552 | $25.52000 |
| 3000 | $0.02381 | $71.43000 |
